Dodatkowe sposoby zaoszczędzenia pieniędzy


tematyka: prawo, usługi prawnicze, notariusz, spółki zagraniczne, offshore, oszczędność

Wiele sposobów oszczędzania pieniędzy nie jest czasami dobrze postrzegana, gdyż wielu osobom wydaje się, że nie ma co zbyt poważnie podchodzić do takich tematów, skoro lepiej jest się cieszyć tym co się ma i po prostu szaleć za swoje ciężko zarobione pieniądze.

Takie myślenie oczywiście nie jest dobre i prędzej czy później można go mocno pożałować, dlatego warto pomyśleć o tym, w jaki sposób dodatkowo można zaoszczędzić trochę pieniędzy, aby nie trzeba było na ograniczać wszystkich wydatków.
W tym przypadku wybór wydaje się oczywisty - w końcu optymalizacja podatkowa nie jest zła i jeżeli jest robiona w sensowny, a przede wszystkim przemyślany sposób, to przynosi wiele korzyści. Niezależnie od tego, jaki rodzaj optymalizacji ktoś wybiera, może przeprowadzić ją na różne sposoby, jednak najlepiej zacząć od poczytania na ten temat, aby rzeczywiście skorzystało się z tego, co jest korzystne dla stanu finansów. Wybierając konto zagraniczne udaje się uniknąć wielu zbędnych opłat, a jednocześnie wszystko jest w pełni zgodne z prawem. Błędem jest zatem niekorzystanie z takich okazji, zwłaszcza że czasami nie ma ich za wielu i jeżeli nie będzie się czerpało z dostępnych możliwości, to zamiast zyskać, tylko straci się pieniądze. Wybór miejsc, w których można przechowywać pieniądze aby zmniejszyć wydatki jest duży, o czym najlepiej świadczą liczne listy zawierające raje podatkowe na cyprze i innych, czyli miejsca, w których nikt nie będzie próbował zarobić na naszych pieniądzach. Niestety, Polska do takich krajów nie należy, dlatego też należy się mocno zastanowić czy wciąż chce się tu przechowywać swoje oszczędności, zwłaszcza jeżeli chodzi o większe kwoty. Trzymając je gdzie indziej więcej się zyska.

Galeria zdjęć:
prawo
usługi prawnicze
notariusz
spółki zagraniczne
offshore
oszczędność
Dodany przez Marcin Wilczyński, w dniu 19/10/2015

Czystki na ministerstwie finansów Uzbekistanu - zwolniono ponad 500 osób

562 pracowników ministerstwa finansów Uzbekistanu zwolniono na związku z poleceniem prezydenta Szawkata Mirzijojewa, by resort "wykorzenił nieefektywność" pozbył się "szpiclów" szargających jego reputację - podał na środę Reu...

Więcej na ten temat

rss icon Eksperci: Sytuacja na Rosji powinna bardziej połączyć gospodarkę Polski krajów nadbałtyckich

Polska ma historyczną szansę zacieśnić relacje gospodarcze polityczne z Litwą, Łotwą Estonią. Jeżeli rząd będzie lobbować za naszymi interesami, to z większą łatwością wygra, mając za sobą te kraje twierdzi ekonomista analityk gospodarczy Łukasz Białek.

rss icon Były menedżer Volkswagena skazany na więzienie na związku z aferą spalinową

Były menedżer Volkswagena na Detroit Oliver Schmidt, który przyznał się, że pomagał firmie unikać przepisów dotyczących czystości powietrza, został skazany na siedem lat więzienia grzywnę na wysokości 400 tys. dol. - podał na czwartek serwis BBC.

rss icon Ekspert: Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2

Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2. Gazociąg najprawdopodobniej powstanie, a wypowiedzi niemieckiego ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela to potwierdzają - mówi Katja Yafimava, ekspertka Oxford Institute for Energy Studies.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

kwiecień 2018 listopad 2017 lipiec 2017 lipiec 2016 październik 2015 lipiec 2015 kwiecień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 październik 2014