Jak walczyć z nieuczciwym pracodawcą?


 • Kancelaria Radców Prawnych
  Sylwia Wiązowska Grehl
  ul. Wita Stwosza 19/20 lok. 1
  50-148 Wrocław
  tel. 71 725 39 30
  kom. 608 554 632
  fax. 71 715 64 67
  biuro@kancelariaswg.pl

  ul. Stanisława Kierbedzia 4
  00-728 Warszawa
  tel. 22 240 01 55
  kom. 507 175 566
  fax. 22 213 93 06
  biuro@kancelariaswg.pl

  http://www.kancelariaswg.pl

tematyka: prawo pracy, radca prawny, usługi prawne, kancelaria

Prawo pracy pełne jest zawiłości, które nieuczciwi pracodawcy bezwzględnie wykorzystują na swoją korzyść.

Sytuacji tej sprzyja fakt, że osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, nie są zaznajomione z przysługującymi im prawami. Jak zatem można uchronić się przed nieuczciwymi praktykami pracodawcy?

Wielu pracodawców, chcąc ograniczyć koszta prowadzonej działalności, zatrudnia swój personel w oparciu o umowę zlecenia. Dla firmy taka sytuacja jest nad wyraz korzystna, bowiem pracodawca nie musi w tej sytuacji odprowadzać składek na ubezpieczenie chorobowe, takiej umowy nie regulują także przepisy prawa pracy. Sytuacja ta jest jednak znacznie gorsza dla pracownika. Osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenia nie ma prawa do płatnego urlopu i zwolnienia lekarskiego, a ponieważ umowa zlecenia regulowana jest przepisami Kodeksu cywilnego, pracownik często wykonuje swoje obowiązki w czasie dłuższym niż osiem godzin nie otrzymując za to dodatkowego wynagrodzenia. Problemów jest jednak znacznie więcej - umowa zlecenia nie określa wynagrodzenia minimalnego a także obowiązkowego okresu jej wypowiedzenia.

Każdy pracownik, który wykonuje czynności noszące wszelkie znamiona pracy, a podstawą jego zatrudnienia jest umowa zlecenia, może wnioskować o ustalenie istnienia stosunku pracy. W dochodzeniu swoich praw może pomóc prawnik.

Więcej informacji na temat zawiłości prawa pracy i profesjonalną pomoc prawną w tym zakresie uzyskacie Państwo na stronie www.

Galeria zdjęć:
prawo pracy
radca prawny
usługi prawne
kancelaria
Dodany przez Marcin Wilczyński, w dniu 18/10/2014

Czystki na ministerstwie finansów Uzbekistanu - zwolniono ponad 500 osób

562 pracowników ministerstwa finansów Uzbekistanu zwolniono na związku z poleceniem prezydenta Szawkata Mirzijojewa, by resort "wykorzenił nieefektywność" pozbył się "szpiclów" szargających jego reputację - podał na środę Reu...

Więcej na ten temat

rss icon Eksperci: Sytuacja na Rosji powinna bardziej połączyć gospodarkę Polski krajów nadbałtyckich

Polska ma historyczną szansę zacieśnić relacje gospodarcze polityczne z Litwą, Łotwą Estonią. Jeżeli rząd będzie lobbować za naszymi interesami, to z większą łatwością wygra, mając za sobą te kraje twierdzi ekonomista analityk gospodarczy Łukasz Białek.

rss icon Były menedżer Volkswagena skazany na więzienie na związku z aferą spalinową

Były menedżer Volkswagena na Detroit Oliver Schmidt, który przyznał się, że pomagał firmie unikać przepisów dotyczących czystości powietrza, został skazany na siedem lat więzienia grzywnę na wysokości 400 tys. dol. - podał na czwartek serwis BBC.

rss icon Ekspert: Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2

Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2. Gazociąg najprawdopodobniej powstanie, a wypowiedzi niemieckiego ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela to potwierdzają - mówi Katja Yafimava, ekspertka Oxford Institute for Energy Studies.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

kwiecień 2018 listopad 2017 lipiec 2017 lipiec 2016 październik 2015 lipiec 2015 marzec 2015 styczeń 2015 październik 2014