Notariusze - czym się zajmują i jak ich wybierać?


 • Kancelaria Notarialna Zuzanna Niedźwiedź
  Notariusz
  ul. S. Leszczyńskiego 4 lok. 47
  50-078 Wrocław
  tel. 71 346 84 36
  tel. kom. 510 592 016
  tel. kom. 798 300 938
  sekretariat@kancelarianotarialna-wroclaw.pl
  notariusz@kancelarianotarialna-wroclaw.pl
  zniedzwiedz@kancelarianotarialna-wroclaw.pl

  http://kancelarianotarialna-wroclaw.pl

tematyka: usługi prawnicze, radca prawny, notariusz

Kancelaria notarialna to profesjonalne biuro, do którego zadań należy przede wszystkim wykonywanie takich czynności prawnych jak sporządzanie wszelkiego rodzaju aktów notarialnych i poświadczeń, wypisów oraz odpisów dokumentów, spisywanie protokołów, analizowanie i odczytywanie testamentów, a także przechowywanie aktywów takich jak gotówka czy papiery wartościowe.

Istnieje w życiu wiele sytuacji, w których prędzej czy później każdy z nas będzie musiał skorzystać z usług notariusza. Może to być np. zakup mieszkania, podpisanie intercyzy, konieczność urzędowego poświadczenia określonego dokumentu, czy też otwarcie testamentu.

Praca wykonywana przez notariusza jest bardzo odpowiedzialna. Jest to związane z tym, że wykonuje on swoje zadania jako osoba zaufania publicznego. Notariusz musi czuwać nad tym by przez jego działanie w należyty sposób zostały zabezpieczone prawa wszystkich osób i podmiotów, które uczestniczą w określonej czynności notarialnej wywołującej pewne skutki prawne.

Wybierając kancelarię notarialną warto się przede wszystkim kierować opiniami na jej temat znajdującymi się w Internecie. Można także skorzystać z polecenia rodziny lub znajomych, którzy mieli już okazję korzystać z usług kancelarii. Należy wziąć pod uwagę także to, że dobry notariusz to niekoniecznie tani notariusz. Wykonuje on usługi bardzo odpowiedzialne, których skutki prawne mogą być odczuwane przez usługobiorcę przez wiele lat. Dlatego lepiej jest dopłacić nieco więcej pieniędzy, ale mieć pewność, że dzięki dogłębnej analizie czy dokładnym przygotowaniu dokumentacji przez notariusza, nic nas pod względem prawnym nie zaskoczy w przyszłości.

Galeria zdjęć:
usługi prawnicze
radca prawny
notariusz
Dodany przez Marcin Wilczyński, w dniu 12/03/2015

Czystki na ministerstwie finansów Uzbekistanu - zwolniono ponad 500 osób

562 pracowników ministerstwa finansów Uzbekistanu zwolniono na związku z poleceniem prezydenta Szawkata Mirzijojewa, by resort "wykorzenił nieefektywność" pozbył się "szpiclów" szargających jego reputację - podał na środę Reu...

Więcej na ten temat

rss icon Eksperci: Sytuacja na Rosji powinna bardziej połączyć gospodarkę Polski krajów nadbałtyckich

Polska ma historyczną szansę zacieśnić relacje gospodarcze polityczne z Litwą, Łotwą Estonią. Jeżeli rząd będzie lobbować za naszymi interesami, to z większą łatwością wygra, mając za sobą te kraje twierdzi ekonomista analityk gospodarczy Łukasz Białek.

rss icon Były menedżer Volkswagena skazany na więzienie na związku z aferą spalinową

Były menedżer Volkswagena na Detroit Oliver Schmidt, który przyznał się, że pomagał firmie unikać przepisów dotyczących czystości powietrza, został skazany na siedem lat więzienia grzywnę na wysokości 400 tys. dol. - podał na czwartek serwis BBC.

rss icon Ekspert: Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2

Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2. Gazociąg najprawdopodobniej powstanie, a wypowiedzi niemieckiego ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela to potwierdzają - mówi Katja Yafimava, ekspertka Oxford Institute for Energy Studies.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

kwiecień 2018 listopad 2017 lipiec 2017 lipiec 2016 październik 2015 lipiec 2015 kwiecień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 październik 2014