Prawo handlowe w Niemczech


tematyka: prawo, radca prawny, notariusz

Prawo handlowe bezpośrednio wywodzi się z norm prawa cywilnego, swoją genezę ma już w Starożytnym Rzymie, dokładnie w klasycznym prawie zobowiązań.  Jego powstanie wiąże się z potrzebą uregulowania cywilnoprawnego obrotu profesjonalnego.

W polskim prawie brak pełniej regulacji czynności handlowych.
Niektóre z tych czynności, uregulowanych w trzeciej księdze kodeksu cywilnego, są to umowa agencyjna, komisu, spedycji, przewozu, składu.  Stad też w polskiej doktrynie panuje pogląd, że kodeks cywilny w pewniej mierze pełni funkcje kodeksu handlowego.

W polskiej nauce prawa, prawo handlowe zaliczane jest do prywatnoprawnej części prawa gospodarczego.

Niemieckie Prawo Handlowe zostało po raz pierwszy skodyfikowane w tysiąc osiemset sześćdziesiątym pierwszym roku, za pomocą Powszechnego Niemieckiego Kodeksu Handlowego.

Oczywiście normy prawa niemieckiego znacznie różnią się od polskich. Aby uniknąć poważnych kłopotów, warto skontaktować się z kompetentnym prawnikiem, który wyjaśni nam wszelkie wątpliwości.

Ale jak go znaleźć?

Najprostszą i najszybszą metodą jest skorzystanie z możliwości, jakie daje Internet, wystarczy w pole wyszukiwarki wpisać żądaną frazę, na przykład „prawnik Niemcy”. Po kilku chwilach na naszym monitorze ukaże się długa lista wyników.

Którą ofertę wybrać?

Przy takiej masie propozycji konieczna jest selekcja, nie dajmy nabrać się na piękną stronę internetową. Może być jedynie zasłoną dymną, za którą kryją się niekompetentni prawnicy lub co gorsza firma „krzak”.

Warto zapytać poprzednich klientów czy są zadowoleni z usług konkretnej firmy, prześledzić dokładnie specjalistyczne fora internetowe i tam zapytać o radę.

Jednak najlepszym sposobem ze wszystkich jest marketing szeptany, czyli po prostu poczta pantoflowa. Zapytajmy znajomych, która kancelaria jest warta polecenia.

Taka rekomendacja jest o wiele więcej warta niż najlepsza kampania reklamowa, a prawda jest taka, że najlepsze firmy nie muszą się wcale reklamować. Ich solidne działania są najlepszą wizytówką. Klienci sami do nich trafiają, z polecenia właśnie…

Galeria zdjęć:
prawo
radca prawny
notariusz
Dodany przez Andrzej Stroński, w dniu 30/03/2015

Drugie czytanie budżetu na 2018 rok

Dochody budżetu na 2018 r. będą wyższe o 3,5 proc., dzięki m.in. działaniom nakierowanym na odbudowę wpływów podatkowych - mówił przewodniczący komisji finansów publicznych Jacek Sasin (PiS) we wtorek podczas drugiego czytani...

Więcej na ten temat

rss icon Czystki na ministerstwie finansów Uzbekistanu - zwolniono ponad 500 osób

562 pracowników ministerstwa finansów Uzbekistanu zwolniono na związku z poleceniem prezydenta Szawkata Mirzijojewa, by resort "wykorzenił nieefektywność" pozbył się "szpiclów" szargających jego reputację - podał na środę Reuters, powołując się na uzbecką agencję UzA.

rss icon Eksperci: Sytuacja na Rosji powinna bardziej połączyć gospodarkę Polski krajów nadbałtyckich

Polska ma historyczną szansę zacieśnić relacje gospodarcze polityczne z Litwą, Łotwą Estonią. Jeżeli rząd będzie lobbować za naszymi interesami, to z większą łatwością wygra, mając za sobą te kraje twierdzi ekonomista analityk gospodarczy Łukasz Białek.

rss icon Były menedżer Volkswagena skazany na więzienie na związku z aferą spalinową

Były menedżer Volkswagena na Detroit Oliver Schmidt, który przyznał się, że pomagał firmie unikać przepisów dotyczących czystości powietrza, został skazany na siedem lat więzienia grzywnę na wysokości 400 tys. dol. - podał na czwartek serwis BBC.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

kwiecień 2018 listopad 2017 lipiec 2017 lipiec 2016 październik 2015 lipiec 2015 kwiecień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 październik 2014