Rozwód z orzeczeniem o winie


  • Kancelaria Adwokacka Piotr Waśko
    Adwokat w Pile, Złotowie i Wałczu
    al. Powstańców Wielkopolskich 1B/3
    64-920 Piła

    http://kancelaria-wasko.pl

tematyka: prawo, kancelaria, notariusz

Coraz więcej wieloletnich par decyduje się na zakończenie związku małżeńskiego w sądzie.

Wzrost liczby rozwodów w Polsce, wynika głównie ze zmian kulturowych, które spowodowały, że rozwody są powszechnie akceptowane, a osoby, które się na nie decydują nie są odrzucane przez innych ludzi.

Rozwody najczęściej przebiegają szybko i sprawnie, gdyż większość małżonków chce zakończyć swój związek w jak najkrótszym czasie. Niekiedy zdarza się jednak, że jedna ze stron postępowania chce, by w orzeczeniu znalazł się zapis o poniesieniu całkowitej winy za rozpad małżeństwa przez przyszłego eksmęża lub eksżonę. W takich przypadkach niezbędne jest przedstawienie dowodów, które potwierdziłyby, że tylko jedno z małżonków dopuściło się czynów, które zniszczyły więź pomiędzy partnerami i że druga strona jest niewinna.

Przedstawienie dowodów obarczających winą za rozpad małżeństwa tylko jedną stronę postępowania, wbrew pozorom nie jest proste. Nie wystarczy bowiem przyjść do sądu i oświadczyć, że mąż jest alkoholikiem lub że żona dopuściła się zdrady. Nawet, jeśli nasze oświadczenie jest prawdziwe, sąd zażąda od nas przedstawienia świadków, dokumentów itp. Ważne jest więc zgromadzenie solidnych dowodów przeciwko małżonkowi oraz wybranie osób, których zeznania będą uznane przez sąd za wiarygodne.

W przygotowaniu się do rozprawy może nam pomóc adwokat. Jego wsparcie może okazać się kluczowe dla uzyskania korzystnego dla nas wyroku. Należy jednak zadbać, by naszą sprawę prowadził najlepszy adwokat w Pile, który należycie przeanalizuje naszą sytuację małżeńską i wskaże, jakie dowody powinniśmy zgromadzić. Dzięki usługom adwokackim nawet trudna sprawa rozwodowa może zakończyć się w krótkim czasie. Ponadto adwokat może pomóc w napisaniu pozwu rozwodowego, pozwu o ewentualne alimenty dla małoletnich dzieci czy też pozwu o ustalenie kontaktów z nimi.

Galeria zdjęć:
prawo
kancelaria
notariusz
Dodany przez Dorota Kłak, w dniu 07/04/2015

Czystki na ministerstwie finansów Uzbekistanu - zwolniono ponad 500 osób

562 pracowników ministerstwa finansów Uzbekistanu zwolniono na związku z poleceniem prezydenta Szawkata Mirzijojewa, by resort "wykorzenił nieefektywność" pozbył się "szpiclów" szargających jego reputację - podał na środę Reu...

Więcej na ten temat

rss icon Eksperci: Sytuacja na Rosji powinna bardziej połączyć gospodarkę Polski krajów nadbałtyckich

Polska ma historyczną szansę zacieśnić relacje gospodarcze polityczne z Litwą, Łotwą Estonią. Jeżeli rząd będzie lobbować za naszymi interesami, to z większą łatwością wygra, mając za sobą te kraje twierdzi ekonomista analityk gospodarczy Łukasz Białek.

rss icon Były menedżer Volkswagena skazany na więzienie na związku z aferą spalinową

Były menedżer Volkswagena na Detroit Oliver Schmidt, który przyznał się, że pomagał firmie unikać przepisów dotyczących czystości powietrza, został skazany na siedem lat więzienia grzywnę na wysokości 400 tys. dol. - podał na czwartek serwis BBC.

rss icon Ekspert: Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2

Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2. Gazociąg najprawdopodobniej powstanie, a wypowiedzi niemieckiego ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela to potwierdzają - mówi Katja Yafimava, ekspertka Oxford Institute for Energy Studies.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

kwiecień 2018 listopad 2017 lipiec 2017 lipiec 2016 październik 2015 lipiec 2015 kwiecień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 październik 2014